Witam na stronach mojej hodowli wspaniałych kotów rasy Devon Rex Agubamka *PL.

Wraz z rodziną mieszkam na Górnym Śląsku w niewielkiej miejscowości Międzyrzecze. Moja przygoda z kotami zaczęła się kilka lat temu kiedy na jednej ze stron internetowych zobaczyłem kota o pofalowanym futerku, pięknych wyrazistych oczach i ogromnych uszach. Był to Cornish Rex. Odwiedzając strony internetowe w celu bliższego poznania tych kotów trafiłem na Devon Rexa, który wyglądem przypominał stworka z innej planety.

Uroda i charaktery obu tych ras bardzo mnie zaintrygowały. Wyjazdy na wystawy i możliwość bezpośredniego obcowania z tymi pięknymi kotami oraz rozmowy z hodowcami sprawiły, że narodziło się marzenie o zamieszkaniu z przedstawicielami obu ras. W końcu marzenie się zrealizowało i zamieszkała z nami śliczna koteczka rasy Cornish Rex Agnes Atma* PL, a kilka miesięcy później urocza koteczka Devon Rex Bam Bam Maragatta* PL. Od tamtego czasu nasze życie bardzo się zmieniło. Mimo, że charaktery cornishy i devonów są bardzo podobne to devony wzbudziły w nas szczególne uczucia.

Devony ujęły mnie swym nieziemskim wyglądem, pofalowanym, mięciutkim futerkiem oraz fantastycznym, energicznym i radosnym usposobieniem. Devony jak żadne inne koty, przywiązują się do właściciela, kochając go bezgranicznie.

Tak właśnie powstała hodowla, która jest moją wielką pasją, pozwalającą obcować z tymi niezwykłymi kotami, obserwować je i poznawać. Moje koty są członkami mojej rodziny i uczestniczą w jej codziennym życiu. Co dzień rano budzą nas pozytywnie nastrajając na cały dzień a wieczorem usypiają swym niesamowitym mruczeniem. Devony zajęły szczególne miejsce w naszych sercach i nie wyobrażamy sobie domu bez tych wspaniałych przyjaciół. Głównym celem mojej hodowli jest szczęśliwy, zdrowy, dobrze zsocjalizowany, doskonały w typie kot rasy Devon Rex. Hodowla Agubamka *PL należy do klubu Cat Club Łódź i jest zarejestrowana w Felis Polonia, która jest członkiem FiFe Federation Internationale Feline.

Radosław Kuczek

copyright © agubamka *pl - devon rex cattery | wizyt: | projekt i wykonanie: chefrenek design