Devon Rex jest kotem wyjątkowym pod każdym względem. Zachwyca niesamowitą urodą i fantastycznym charakterem. Piękne, proporcjonalne i umięśnione ciało Devona jest arcydziełem natury i sprawia, że można godzinami go podziwiać. Jego krótka kufa z wyraźnie zaznaczonym stopem, mocne kości policzkowe, plaska głowa, wyraziste pełne ekspresji oczy i wielkie nisko osadzone uszy nadają mu wyglądu istoty z innej planety. Devon Rex jest kotem cudownym w dotyku. To za sprawą niesamowitej sierści, która jest aksamitnie miękka oraz skręcona, układa się w fale. Devon Rex posiada niewiele włosów ościstych. W jego przypadku problem linienia praktycznie nie występuje, stąd też istnieje mniejsze ryzyko wywołania alergii u osób uczulonych na sierść kota. Nie jest jednak prawdą, że jest to kot "antyalergiczny". Aby przekonać się, czy Devon Cię uczula, najlepiej odwiedzić hodowlę tych kotów i zobaczyć jak zareagujesz.

Devon Rex jest kotem niezwykle inteligentnym i bardzo szybko się uczy zasad panujących w domu. Można też nauczyć go różnych sztuczek, na przykład aportowania papierowych kulek, którymi uwielbia się bawić. Jest to kot energiczny, towarzyski, wymagający uwagi oraz wiele miłości. Jego ciekawski charakter sprawia, że natychmiast pojawia się w miejscu, którym coś się dzieje. Jest kotem lubiącym rozmowy z opiekunem albo z muszką, która właśnie wleciała do mieszkania. Z tym kotem nie sposób się nudzić. Jego pomysłowość i czasem niewinne jakby dziecięce zachowania dostarczają całej rodzinie nie lada rozrywki. Devon Rex jest kotem z natury zrównoważonym i niezwykle cierpliwym, pozbawionym cienia agresji. Dlatego jest idealnym towarzyszem dla dzieci. Devon Rex jest kotem, który bardzo przywiązuje się do opiekuna i wita go w drzwiach, merdając ogonem niczym pies. Dlatego często się mówi o tej rasie, że to pies w kociej skórze. Devon jest mistrzem świata w mruczeniu, wystarczy że weźmiesz go na ręce i od razu zaczyna cudownie mruczeć.

Devon Rex doskonale współżyje z innymi zwierzętami ale zawsze na pierwszym miejscu w jego sercu jest człowiek. Wykorzysta każdą okazję aby wtulić się w Twoje ramiona czy wskoczyć na kolana domagając się zasłużonej porcji pieszczot.
Jeżeli chciałbyś zamieszkać z kocim przyjacielem który będzie zapatrzony w Ciebie, wysłucha Cię ale będzie też chciał opowiedzieć swoje historie. Będzie witał Cię w drzwiach kiedy wrócisz z pracy machając ogonem. Nie będzie wylegiwał się całymi dniami na fotelu tylko towarzyszył Ci w codziennych czynnościach, od czytania gazety przez zmywanie naczyń do drobnych prac remontowych. To wybór jest prosty. Devon Rex jest kotem dla Ciebie. Uwierz mi w dniu w którym zamieszkasz z Devonem Twoje życie ulegnie zmianie, na lepsze rzecz jasna. Zapewniam Cię, że będziesz częściej się uśmiechał. Jeżeli chodzi o mnie to wybór rasy był świadomy, przemyślany i ...trafny! Devon Rex całkowicie spełnia moje oczekiwania co do kociego towarzysza. Efektem tego stanu rzeczy jest moje zupełne uzależnienie się od tych wspaniałych istot.

devon rex, kocięta devon rex, hodowla
Ogólnie Wielkość Średnia
Głowa Kształt Krótki klin, Czoło zaokrąglone ku płaskiej czaszce
Czoło Zaokrąglone
Policzki Wydatne kości policzkowe, pełne policzki
Nos Bardzo krótki, wraz z zaokrąglonym czołem daje wrażenie stopu
Kufa/Broda Krótka kufa z mocną brodą i pinczem
Wąsy/Brwi Skręcone, dość grube, średniej długości
Uszy Kształt Bardzo duże, bardzo szeroko otwarte u nasady i zwężające się ku zaokrąglonym końcom, dobrze pokryte delikatnym włosem; z lub bez włosów rosnących z fałdy zausznej formującej nauszniki
Umiejscowienie Osadzone bardzo nisko
Oczy Kształt Duże, owalne w kształcie, szeroko rozstawione; skierowane ukośnie w kierunku zewnętrznej krawędzi uszu
Kolor Intensywny; czysty i klarowny kolor
Szyja Długa i smukła
Korpus Struktura Średniej długości, mocny i muskularny, smukły. Szeroka pierś.
Kończyny Długie i smukłe, robią wrażenie nieco krzywych
Łapy Małe i owalne
Ogon Długi, cienki i szpiczasty; dobrze pokryty krótką sierścią.
Futro Struktura Bardzo krótkie i delikatne; miękkie faliste i/lub kędzierzawe, z lub bez włosów przewodnich.
Kolor Wszystkie odmiany barwne są uznane, ilość białego u kotów z białym bez znaczenia.
Uwagi Wiele DRX ma dolne części ciała pokryte jedynie puchem; pełne pokrycie szatą jest preferowane.
Wady Głowa - Wąska, długi orientalny typ
- Szeroka w typie brytyjskim
Uszy - Małe uszy
- Wysoko osadzone uszy
Korpus - Cobby
- Brak ukształtowanych mięśni
Ogon - Krótki ogon
- Nagi lub puchaty ogon
Futro - Proste włosy
- Kosmate futro
- Nagie plamy dozwolone u kociąt, u dorosłych jest to wada
copyright © agubamka *pl - devon rex cattery | wizyt: | projekt i wykonanie: chefrenek design